RZC.RO

Ne-am mutat pe www.rzc.ro

RZC.RO

Ne-am mutat pe www.rzc.ro
RZC.RO

O mica descriere a jocului minecraft Online11O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vVa uram Calduros Bine ati venit! Fii activ! O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vO mica descriere a jocului minecraft Online11
O mica descriere a jocului minecraft Online11O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vCautam ServereCs 1.6 O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vO mica descriere a jocului minecraft Online11 O mica descriere a jocului minecraft Online11O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vRecrutam ClanuriCs 1.6 O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vO mica descriere a jocului minecraft Online11
O mica descriere a jocului minecraft Online11O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vSuntem in cautare de STAFF! Yahoo:Smoke_flash97O mica descriere a jocului minecraft 0Yn7vO mica descriere a jocului minecraft Online11

    O mica descriere a jocului minecraft

    swaaaty
    swaaaty
    Membru Nou


    Mesaje : 83
    Puncte : 221
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 02/05/2012
    Varsta : 26
    Localizare : Bucuresti

    O mica descriere a jocului minecraft Empty O mica descriere a jocului minecraft

    Mesaj Scris de swaaaty Lun Mai 21, 2012 1:54 am

    Minecraft este o lume formata doar din blocuri ( cuburi ) patrate in care poti construi multe lucruri interesante.Minecraft a fost creat de un suedez numit Markus Alexej Persson (spus si notch).
    La inceput (versiunea classic) Minecraft era doar un loc cu dealuri si copaci dar dea lungul timpului a evoluat si au fost create foarte obiecte si lucruri noi. Cu timpul au aparut mesele de lucru unde creai lucruri utile ( bete de lemn , sabii de aur lemn sau diamant , usi de lemn sau fier , etc). Din versiunea alpha 1.2 au aparut pesterile cu niste locuri mici numite dungeons ( o camera mica cu pereti de piatra acoperiti cu liane ) unde poti gasi cufere cu
    galeti , cremene si piatra rosie ( este foarte bun pentru circuite de sisteme pentru usi sau pistoane ). Din versiunea
    alpha 1.2_5 au aparut portalele spre nether ( o lume plina cu lava si foc ) . Iar acum dupa multa vreme dupa finalizarea versiunilor alpha anterioare au aparut versiunile beta de astazi . Acum se pot face mult mai multe lucruri iar oamenii au ajuns sa construiasca chiar si orase in marime naturala sau statui uriase.
    Un blog pentru minecraft+ceva poze Smile


    http://minecratft.blogspot.com/2012/05/minecraft.html







      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mai 09, 2024 8:51 am